پاک کردن لکه چایی از روی لباس

پاک کردن لکه چایی از روی لباس

یکی از مشکلاتی که ما ایرانی ها با آن روبرو هستیم پاک کردن لکه چایی از روی لباس است چون به طور روز مره ما از چای در محیط خانه و کار استفاده می کنیم.
دردسر از آنجایی شروع می شود که صبح با عجله از خواب بیدار می شوید و برای رفتن به محل کار خود سریع حاضر می شوید و قبل از خروج از خانه به سر میز صبحانه رفته و در حال نوشیدن چای هستید که ناگهان دستتان می لرزد و لیوان بر روی پیراهن تان سرازیر می شود. در مقاله « پاک کردن لکه چای را از لباسم پاک کنم؟ » به ارایه راهکارهایی برای پاک شدن لکه چای از روی پیراهن تان می پردازند. با ما همراه باشید.
برای پاک کردن لکه چای از روی لباستان کافی است از یک دستمال مرطوب استفاده کنید و بلافاصله بعد از پاک کردن لکه آن را با آب سرد شستشو دهید.

پاک کردن لکه چایی از روی لباس

اگر در منزل مواد سفید کننده و لکه بر ندارید اصلا جای نگرانی نیست کافیست از سرکه برای پاک کردن لکه چای استفاده کنید. سرکه قابلت لکه بری قوی دارد. کافیست به مقدار مورد نیاز سرکه سفید را روی لکه ریخته و بعد از ۳۰ دقیقه آن را با پودر و صابون بشویید. همچنین برای از بین بردن بوی سرکه لباس را در فضای آزاد پهن کنید.
پاک کردن لکه چای با جوش شیرین! ابتدا لباس را خیس کرده و سپس مقداری جوش شیرین بر روی لکه بریزید به طوری که جوش شیرین تمام سطح لکه را پوشش دهد. یک شبانه روز اجازه دهید تا چوش شیرین بر روی لباس باقی بماند سپس لباس را بشوید، لکه از بین رفته است!

لکه را در محلولی با ترکیبات (یک قسمت براکس و ۸ قسمت آب سرد) به مدت یک ساعت یا بیشتر خیس کنید و سپس طبق معمول بشویید.

با محلول گلیسرین لکه را پاک کنید و در صورتی که پارچه سفید و از جنس پنبه ای و کتانی باشد سپس با آب ژاول رقیق بشویید.

در مورد پارچه های رنگی، ابریشمی و پشمی در محلول براکس خیس کرده و سپس با آب اکسیژنه رقیق بشویید. همچنین توجه داشته باشید که قرار خیس کردن بیش از اندازه به لباس های رنگی آسیب جدی وارد کرده و رنگ و بافت آن ها را خراب خواهد نمود.

در مورد پارچه هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند یک قاشق چایخوری برات را در نیم لیتر آب حل کرده و سپس لباس تان را بشویید.

نوشته شده توسط : تولیدی مانتو

بدون دیدگاه