لباس فرم اداری کد 218

نحوه شستن مانتو مشکی

یكی از مهم‌ترینهای خانم‌ها، بورشدن و كمرنگ‌شدن مانتوهای مشكی و مانتو فرم اداری تیره است. کمتر بانویی است که برای شستن مانتوهای تیره رنگ مشکل نداشته باشد. این مانتوها در شست وشو رنگ زیادی از دست می دهند و مانتو، بور و کدر می شود به نکات زیر توجه کنید .

هنگام شستن مانتوهای مشکی و تیره، اولین نکته ای که به ذهن ما می‌رسد این است که مانتو، رنگ خود را از دست ندهند و بور نشوند. برای بالا بردن دوام رنگ مانتو های مشكی و نو ماندن آنها راه های متعددی وجود دارد.

توصیه می‌کنیم که اولاً مانتوهای مشکی و تیره و جین را بهتر است با دست بشویید تا با ماشین لباسشویی. برای این کار مانتو تیره را در تشتی که حاوی یک فنجان سرکه سفید و مایع شست و شوی مانتو، مایع ظرفشویی و آب سرد است و مانتو مورد نظر را بعد از نیم ساعت خیساندن در این محلول به آرامی شست و شو دهید و با آب سرد آبکشی نمایید سرکه سفید مانع از دست رفتن رنگ و باعث براق شدن مانتو می‌شود.برای ثابت ماندن رنگ مانتو مشکی، درون ظرفی مقداری نمک حل کنید و سپس مانتو خود را پنج دقیقه در آن قرار دهید و سپس آن را بشویید. این کار را با سرکه هم می توانید انجام دهید ولی حتما باید از سرکه سفید استفاده شود. در گذشته از آب اسفناج پخته برای این کار استفاده می کردند.

ما امروزه مواد دیگری برای این کار در بازار وجود دارد مثل مایع لباسشویی مخصوص مانتو های مشکی. البته اگر این مایع هم در دسترس نبود راه های دیگری نیز وجود دارد. اول اینکه سعی کنید برای شستن مانتوهای مشکی از آب سرد استفاده کنید. آب سرد، رنگ مانتو را ثابت نگه می‌دارد و عمر آن را طولانی می‌کند، همچنین به جای استفاده از پودرها یا صابون‌های شوینده از شامپو استفاده کنید تا ثبات رنگ مانتوتان بیشتر کمک کند و از ماندن آثار سفید روی آن نیز جلوگیری شود. از آنجا که مانتوهای مشکی میزان تعریق را بالا می‌برند و لازم است بیشتر از سایر لپ مانتوها شسته شوند، بهتر است حواسمان باشد جنس هایی را انتخاب کنیم که پس از شست و شو راحت تر اتو می‌شوند.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که مانتو هایتان به ویژه شلوار یا چادر مشکی‌ پرز زیادی به خودش بگیرد و مایه دردسر شود. برای پیشگیری از چنین حالتی، هنگام شستن مانتوهای مشکی از نرم‌کننده استفاده کنید تا این ویژگی در آن‌ها از بین برود.

این را هم به یاد داشته باشید که اگر مانتوهایتان را در هوای آزاد خشک می‌کنید، پس از شستن و خشک کردن مانتو های مشکی ، هرگز آنها را جلوی نور مستقیم و تند آفتاب آویزان نکنید ، زیرا باعث خراب شدن رنگ آن‌ها می‌شود و آن‌ها را بور می‌کند.

نوشته شده توسط : تولیدی مانتو

بدون دیدگاه